W jaki sposób ginekolog sprawdza ciążę?

W jaki sposób ginekolog sprawdza ciążę?

23 stycznia, 2019 1 przez Szymon Majewski

Z chwilą, kiedy dziewczyna potwierdzi u ginekologa swój błogosławiony stan, może wejść pod jego opiekę. Monitorowanie przebiegu ciąży daje bezpieczeństwo mamie a także dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


W jaki sposób ginekolog sprawdza u kobiet ciążę?

Czym szybciej znajdziesz się pod opieką ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Poprzez to, jeśli podejrzewasz u siebie ciąże nie powinnaś zwlekać z wizytą u ginekologa. Po potwierdzeniu ciąży – poprzez USG – lekarz ginekolog kieruje pacjentkę na dodatkowe badania. Wśród takich badań znajdziemy:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć konflikt serologiczny,
* badanie krwi a także badanie moczu,
* stężenie glukozy we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* badanie cytologiczne,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV a także HCV,
* określenie czynnika WR.

Podczas pierwszego trymestru ciąży ważne są regularne wizyty u ginekologa a także wszystkie badania, które pozwalają nam sprawdzić, czy aby na pewno zarodek rozwija się w sposób prawidłowy. Wśród tych, które mama musi obowiązkowo wykonać znajdują się:
* morfologia,
* badanie moczu,
* cytologia a także badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży trzeba przeprowadzić testy na cukrzycę ciążową, która jeśli jest nieleczona prowadzić może do uszkodzenia płodu. W sytuacji kiedy zostanie ona stwierdzona przyszła mama obowiązkowo musi pozostawać pod stałą opieką ginekologa a także diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży mama powinna dodatkowo wykonać badanie KTG. Przed terminem porodu robi się też jednorazowo badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży przyszła mama otrzymać może skierowanie od ginekologa do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
Article Rating