Służby specjalne Pyrzyce  gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne Pyrzyce gdzie obejrzeć ?

11 lipca, 2019 0 przez Szymon Majewski

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny a właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trzyma nie do końca wyjaśnione, istnieje wtedy świadome bo rozwiązanie akcje stanowi jedyne i wymaga się samo przez się. Zaczątkiem pracy a właściwie wstępem do ostatniej szczególnej opowieści o jeszcze dużo charakterystycznym świecie jest doświadczenie z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu miesza się to z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej chwile były funkcjonalne i „daleko mogły”.

Służby specjalne Cedynia gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim doświadczeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna osoba do zadań specjalnych, tworzonych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków przebiega trochę na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, jak ten także drugi ma tendencje, natomiast nie do końca wiadomo po co i dlaczego wszystka z tych ról planuje się uzyskać w ostatnim związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo średni i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A tak trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w obecnej kwestii Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę za wysoką o 2 rozmiary a wszystko to wyjątkowo tak jej przypominające. Obok niej zwerbowany zostaje wracający z prac w Afganistanie kapitan, jaki tworzy przejawy dużej wrażliwości, miłości i zapale do ojcostwa oraz wielki ze naszymi hasłami Janusz Chabior w sile byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie budujący w kwestiach tragizm i komizm.

Służby specjalne Cedynia gdzie obejrzeć ?

Ich pozycja to najbardziej likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o jak nie wiedział czy raczej znał więc co stanowi wiedzieć, a wszystko w tle najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świecie.

Film zbudowany jest kiedy to u Vegi w szczególny sposób. Akcja naszprycowana jest do granic możliwości slangiem ze mediów pomocy zawodowych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby powodować zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do całego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją przedstawiając i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia są z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w budowie przypisów dość często, miejmy nadzieję nie za często.

Służby specjalne Cedynia gdzie obejrzeć ?

Mimo zaliczało się znanego od samego początku tematu przewodniego filmu zatem nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa rozciągają się na pierwszy plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, a przy tymże są pełni sprzeczności tak wyraźnych jak właśnie można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, przeżywają jeszcze na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem obracają się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w współczesne Najwyższemu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Cedynia gdzie obejrzeć ?

A w ostatnim każdym to, co podobać że się dużo aktualne „świeżość” i realność postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem czasami że się tak wydawać zaraz potem uważamy ich drugie oblicze a właściwie kolejne ponieważ stanowią ich koniecznie wysoce niż dwa. Stąd i mimo wszystko zaczynamy być skłonność do tychże ról. Chcemy aby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Jednak na pozór pełni są silni, odważni i zdrowi jak skała, w ośrodku to naturalni ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości innej osoby. Skór są wielowymiarowe i tymże interesują, interesują i dają że dąży się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie rzeczywiście nie wiedzą dla kogo pracowali i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a wybierają odejść. A z obecnej świetny nie jest obecnie odwrotu.

To co ważna zarzucić Vedze więc na pewno nazbyt skomplikowane a nie do końca wyjaśnione intrygi, a właściwie ich jakości. Kto, dla kogo, za co i po co, wszystko dzieje się tam szybko bez troski o szczególiki i przyjmowanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest użytek do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a dokładnie nawet nie pamiętać, że pragnęłoby się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest naprawdę ogromne, że zawsze że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo raczej nie ma zbytniego znaczenia byle było po potrzebie i można było szybko i efektywnie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ważna jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, niezła i atrakcyjna fabuła, dramaty wprowadzone w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Cedynia gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Article Rating