Skazani na Shawshank  cały film lektor

Skazani na Shawshank cały film lektor

26 lutego, 2019 0 przez Szymon Majewski

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które posiada wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po ustaleniu tego filmu wybiera się widzieć go jeszcze za wszelkim razem, gdy tylko sprowadza się okazja. Istnieją tacy, co myślą, że nie da się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga i do ostatniego wręczyć jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank cały film lektor

Film Franka Darabonta chodzi do tych działań. Reżyserowi udało się oderwać od klimatu grozy i elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu przedsięwzięcie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z przeszłością. Widzimy człowieka, który walczy o wolność, o rzeczywistość i sprawiedliwość. Ta ta jest tłamszona, a gdy zwykle zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film wspomina o młodym bankowcu Andym Dufresne, który zabija swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy miał wszystko, o czym mógł marzyć młody mężczyzna. Proces jest duży, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Systemu w nim trzymają sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje jeszcze większych oszustw i występków. Trzymanie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady trwające w więzieniu, oraz co najistotniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy przyjaźni się z czarnym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank odbywa się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co stanowiło nieprzewidywalne, oraz co odbija swoje piętno na bohaterach również w niesamowici sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która poznałam w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza system w świecie zdeprawowanym i starym.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim trwanie jest jeszcze, kiedy inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu bycia za kratami. Dopasowuje się z tym poziomem rzeczy, przecież nie kładzie się zniszczyć. Na wyniku filmu jego pokora została wynagrodzona. Film jest monologi głównych bohaterów, które nie oznaczają tego co bierzemy na ekranie, ale jakby żyją osobistym mieszkaniem oraz umożliwiają wpaść w natury bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

0 0 votes
Article Rating