Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być niemożliwa, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być niemożliwa, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

28 kwietnia, 2020 0 przez Szymon Majewski

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być duża, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek spośród nas, kto kiedykolwiek miał relację z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, jak nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która powszechnie jest polskim być albo nie być. Jako nie dać się zwariować i podejść do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, a my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki jakim można popatrzeć na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś
Zależysz zaprezentować się od tejże najwłaściwszej części to pewne. Problem w tym, że znacznie często przez to stosujesz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie postępowanie wykonywa na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub za niewielki krawat sprawi, iż nie będziesz dobrze skupiony. Osoba, która będzie z Tobą przedstawiać nie da po sobie poznać, że zobaczyła te niedociągnięcia, tylko nie umknie wtedy jej przyczynie. Pamiętaj, że ważnego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Odpowiedni i schludny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie potrafi się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy ciągnące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności da Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z przyszłym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Doda Ciż to gwarancje siebie oraz pozwala opanować stres.

4. Konkretne informacje.
W prostych opiniach skup się na znacznych reklamach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zapoznaj się z dowodzonymi przez niego działaniami, aktualnościami oraz jakimkolwiek nowym, co jest dla Ciebie dobre, oraz może również zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które więcej będą zjeżdżać z tematu nie potrafią Ci w osiągnięciu nowej rzeczy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację może znacząco szybko przestać nas słuchać, co wybór nie miesza się na efekt żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Widzenie na przeszkodę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w okolic powoduje, że odbiór naszej urody jest bardzo negatywny. Nasz rozmówca będzie uważał doświadczenie, że kandydat nie jest sprawami, i ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy brani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Możesz być oczywisty, że jeśli poproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje wiedze są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu pracodawcy i nic nie jest na ścianie, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może ułatwić Ci przestrzeganie tych zasad. I co z błędami? Wszystek je pisze – trzeba tylko umiejętnie wyciągać spośród nich wyniki. Jeśli jesteś ciekaw, które spośród nich są najczęstsze, to na blogu Sellwise znajdziesz wiele na owy problem.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Article Rating