Poczta kurier Mirosławiec  zamów online

Poczta kurier Mirosławiec zamów online

9 października, 2019 Wyłączone przez Szymon Majewski

Z powodu rosnącego rytmu życia i zwyżkującej popularności transakcji online, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi przyciągają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Myślibórz jest bardzo łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Myślibórz

Małe paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to te o małych gabarytach. Mimo że dostarczenie ich samemu na pocztę może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Możemy oszczędzić przy okazji czas oraz nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka elementów, najpierw należy złożyć zlecenie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Myślibórz zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć naszą paczkę nawet w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na dostarczeniu paczki do celu na czas. Zazwyczaj termin doręczenia paczki wynosi 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Gdy jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków miesięcznie możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć liczbę dokumentów. Ponadto mamy wtedy możliwość dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tak wielu pakunków z pewnością dostrzeżemy też korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto spod naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by mnóstwo czasu oraz wymagało od nas siły, zwłaszcza kiedypakunki dużo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z nich oddzielnie. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni wysyłać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, gdy produkt który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo miejsca i dużo waży? Ekonomicznym wyjściem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od wysłania tradycyjnej paczki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę a, także ułatwić kurierowi odbiór. Z uwagi na rozmiary pakunku musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania pakunku.

Warto pamiętać, że kalkulując wysokość pakunku i masę musimy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zwiększyć swoją masę pod działaniem wody, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Wybierając paletę na której prześlemy towar, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie może stwarzać wystarczającego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą zostać zniszczone. Gdy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania pakunku, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wymagania odnośnie rozmiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym dobrze jest zapoznać się z nimi przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej folią lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Myślibórz chce żeby wszystkie pakunki były przenoszone z troską, jednak musimy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza paczka może się przewracać albo zostać przyciśnięta przez pozostałe pakunki.

Kolejną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Myślibórz odbierając paczkę musi też ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. Tym samym wydłuża się czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Myślibórz .

Zobacz również poczta Kurier