Patryk Vega Plagi Breslau Nowe Warpno  gdzie obejrzeć?

Patryk Vega Plagi Breslau Nowe Warpno gdzie obejrzeć?

11 lipca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Premiera filmu odbyła się 14 grudnia 2018 roku na platformach Showmax. Patryk Vega – sam spośród najbardziej wielkich polskich reżyserów, twórca takich filmy jak tani „PitBull”, „Kryminalni” czy „Hans Kloss. Stawka korzystniejsza niż śmierć”, tym zupełnie przedstawił coś całkowicie nowego.

Patryk Vega Plagi Breslau Pełczyce gdzie obejrzeć?

 

W obsadzie produkcji odnalazłyśmy się między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Daria Widawska, Andrzej Grabowski, Katarzyna Bujakiewicz oraz Maria Dejmek.

klik i ogladaj film

Pierwszym miejscem fabuły obrazu jest nowy Wrocław. W mieście tym dociera do dużych morderstw. Każdego dnia o tej jednej godzinie – 18:00 – nikomu nieznany seryjny morderca zabija w makabryczny sposób kolejną ofiarę. Gdy się okazuje świadomości te zajmują zwykle lek na sumieniu, a wymiar sprawiedliwości stanowi w sądu do niech bezsilny. Małgorzata Kożuchowska, dodająca się w kwestię Heleny Ruś, wysnuwa domysły, iż morderstwa te są dziełem samej i tejże jedynej osoby. Punktem kulminacyjnym wzbudzającym motywacje Heleny do określenia tożsamości seryjnego mordercy jest odpowiednie zranienie jej policyjnego partnera – Bronsona – w którego rolę dodaje się Tomasz Oświeciński. Helena wraz z oddelegowaną do tej sprawy Iwoną Bogacką – wykonywaną przez Darię Widawską – prowadzą bardzo ciężkie i delikatne śledztwo, w jakim to rozwiązań starają się doszukać w osiemnastowiecznej historii Wrocławia (pierwszego miejsca wydarzeń). Otwiera się wyścig z okresem, nikt nie chce zrobić do nowych zbrodni.

Film niestety – na obszarze Polski – nie nie dotarłem na ekrany kin. Jak mówi reżyser – Patryk Wega – nie że do tego osiągnąć gdyż kina nie są w kształcie pogodzić się na pozycję gdzie ten jedyny film jest przekazywany także gdziekolwiek indziej poza salami kinowymi, wymagają one wyłączności na podstawa do malowania pracy w sezonie czterech miesięcy od początkowej premiery filmowej. Aby film mógł stanowić wysyłany w kinach warunek ten potrzebuje być wykonany. W współczesnym terenie nie ma żadnych negocjacji. Film musi być przeznaczony dla nich na wyłączność przez dany czas.

Decyzja o wyświetlaniu filmu jedynie na budowach internetowych została podjęta świadomie dlatego też rezygnacja z dane odtwarzania pracy na salach kinowych również byłą świadomą decyzją. Jak twierdzi sam Patryk Vega – zobaczyli oni aktualne trend – wyświetlanie obrazów na budowach internetowych stoi się coraz dużo powszechne. Spotykają w współczesnym doskonały potencjał. Patryk Vega uważa także, że jest obecne postępowanie z duchem czasu.

Patryk Vega Plagi Breslau Pełczyce gdzie obejrzeć?

Jak podkreśla Małgorzata Kożuchowska – grająca rolę Heleny Ruś – w wywiadzie dla Telemagazynu – „Najbardziej chciałoby mi na tym, żebym ja uwierzyła w bohaterkę, którą zagrałam, a która jest wystarczająco inna niż ja także toż wszystko co prowadziła do tej pory […] Jestem jedynie nadzieję, że widzowie uwierzą w ostatnią treść także w ostatnią bohaterkę, no także stanowię nadzieję, że wtedy także będzie dla mnie jakiś przyczynek do nowych ciekawych ról, jakie są inne niż te, z jakich stanowię świetna do tej chwili.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Pełczyce gdzie obejrzeć?

Pomimo faktu, że film „Plagi Breslau” nie jest możliwy do ustalenia w naszych rodzimych kinach, produkcja ta pokazywana istnieje na salach kinowych na gruncie między innymi Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii a też na placu Stanów Zjednoczonych.

Przez wielu widzów film ten utrzymywany jest jako bardzo wykonany – część spośród widzów bierze go za spektakl mający w napięciu do indywidualnego końca. Mówią, że stanowi w nim bardzo dynamiczna akcja oraz ciekawa fabuła. Z kolejnej strony znajdziemy także grupę osób zwracającą opinię na gorszy montaż bądź i niższą jakość, niż w dawnych produkcjach Patryka Wegi.

Patryk Vega Plagi Breslau Pełczyce gdzie obejrzeć?

Jak wspomina sam Patryk Vega w wywiadzie udzielonym dla Telemagazynu – „Plagi Breslau to wyłącznie inny Vega. W współczesnym filmie nie ma wielowątkowości charakterystycznej dla moich ostatnich filmów. Nie liczy również mieszania gatunków. Wtedy stanowi natomiast dobry thriller, w jakich co chwila jest… aż tu nagle. Tych twistów w procesie obrazu jest kilkadziesiąt więc widzowie do nowego czasu nie są w kształcie uzyskać gdy taż historia się skończy. Stanowi zatem łatwo dobry dreszczowiec.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Pełczyce gdzie obejrzeć?

Źródło artykułu Plagi Breslau

0 0 votes
Article Rating