Huawei Mate 10 Lite 

Huawei Mate 10 Lite 

10 maja, 2016 0 przez Szymon Majewski

Huawei Mate 10 Lite otrzymało nową aktualizację do Androida – jakich nowości się spodziewać? Huawei udostępniło właśnie aktualizację do Mate P10 Lite, która wprowadza aktualizację do Androida 8.0 Oreo z EMUI 8.0. Warto sprawdzić, z jakich korzyści będą mogli korzystać właściciele smartfonów, którzy zdecydują się na aktualizację.

Huawei Mate 10 Lite

Huawei Mate 10 Lite jest najpopularniejszym smartfonem w Polsce, na to wskazują aktualne rankingi. Z racji ilości użytkowników smartfona, Huawei wprowadza właśnie aktualizację do Androida 8.0 Oreo z EMUI 8.0. Aktualizacja jest udostępniania na niektórych rynkach, wkrótce może stać się ogólnodostępna. Z tego powodu warto wiedzieć, co nowego wprowadza dla użytkowników.

Aktualizacja Androida dla Huawei Mate 10 Lite już dostępna.
Na starcie Huawei Mate 10 Lite nie posiadało Adroida Oreo, co oferowała już konkurencja – nie stanęło to jednak na przeszkodzie, by smartfon zdobył sobie ogromną popularność i uznanie w naszym kraju. Huawei zapowiadało jednak wprowadzenie aktualizacji do OREO i właśnie wywiązuje się z obietnicy, chociaż fani czekali na to dłuuższy czas. Firma rozpoczęła już udostępnianie nowej aktualizacji oprogramowania, jak na razie w swoim pakistańskim oddziale. Okazuje się jednak, że nowe oprogramowanie dostępne jest poprzez aplikację Firmware Finder. Paczka z aktualizacją do pobrania oznaczona jest jako RNE-L01C432B137, a jej wielkość to niecałe 3 GB.

Co nowego znajdziemy w aktualizacji?
Aktualizacja daje nowe życie smartfonowi i oferuje wiele nowych, pomocnych funkcji, które ułatwiają użytkownikowi korzystanie ze smartfona. Po pierwsze, udostępnia inteligentne funkcje – nowy dok operacyjny daje możliwość umiejscowienia często wykorzystywanych operacji w dowolnym miejscu ekranu głównego. Pojawiają się inteligentne wskazówki, które popdpowiadają, w jaki sposób można użytkować telefon, który po dokonaniu aktualizacji działa o wiele płynniej i sprawniej niż do tej pory.

Aktualizacja wnosi przeprojektowanie ustawień, w galerii pojawia się kosz, w którym można przechowywać usunięte zdjęcia nawet przez okres 30 dni. Ponadto aktualizacja pozwala na podłączenie za pomocą Bluetooth dwóch urządzeń, wprowadza uproszczenia w menadżerze telefonu, dokonuje aktualizacji naszych zabezpieczeń. Jednym słowem, jest to pakiet kompleksowych działań, których celem jest ułatwienie pracy smartfona i zwiększenie jego wydajności. Wiele osób które dokonały już aktualizacji twierdzi, że nowe oprogramowanie wydłużyło czas pracy baterii telefonu.

Czy warto instalować aktualizację?
Wiele osób może twierdzić, że pobranie paczki i czas instalacji jest nie dla nich, w końcu na pewien czas uniemożliwia korzystanie z telefonu, a paczka zajmuje też sporo miejsca. Na pewno jednak aktualizacja sprawi, że system będzie działał płynniej i nie będzie łapał „zadyszki”, nawet przy intensywnym wykorzystaniu. Użytkownicy smartfonów czekali na aktualizację od Huawei naprawdę długo, dlatego jej pobranie jest wskazane, choćby po to by nasz smarfton dogonił flagowce, mające Androida Oreo już w momencie ukazania się ich na rynku.

0 0 votes
Article Rating