Doradztwo podatkowe Sławno

Doradztwo podatkowe Sławno

1 marca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Oto drugi z linii artykułów dotyczących nowości w polskim prawie w 2019 roku. Prawnicy winni stanowić zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu dziedzin życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i oświaty. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Pyrzyce

Kolei w niemal w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to same z powszechnie wykorzystywanych walut internetowych. Zajmują się one prawdziwym zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku przekształciły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że większość zmian jest niebezpieczna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie szybko składanie corocznych informacji w Urzędzie Skarbowym. Już w pierwszym roku z obecnego ułatwienia jest zastosować ponad 4 miliony polaków. Niestety wiele działalności będą młody firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli i prowadzenie firmy

Zmiany, które znalazły się w uchwale o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają podstawowe zasady kontroli na legitymację. Znacznie prosto będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od innego roku są przenieść swój skarb do zupełnie innego państwa, będą wymagały zapłacić podatek o określi exit tax. Dla grup kobiet będzie on miał 19%. Dodatkowe koszty poniosą również osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy podatnik będzie wymagał wypełnić kilka innych obowiązków oraz dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym problemem w niniejszym sukcesie może okazać się skompletowanie i złożenie dokumentacji, która powodować musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za wykroczenie skarbowe tworzyć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie miała 225 zł. Wzrost kar połączony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uwzględnia się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż samochodu będzie trochę opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zamieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Ciężko będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą i ci przedsiębiorcy, którzy będą wybierali sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe wartości ZUS

Składniki ZUS dla kobiet zakładających działalność gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o około 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie to raczej więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa stawka to 14,70 brutto. Uważa toż nacisk na wiele świadczeń, jakie w roku modnym będzie trzeba rozliczyć na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Pyrzyce

0 0 votes
Article Rating