Dobry okulista Szczecin

Dobry okulista Szczecin

24 marca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Zaćma to jedyna z chorób wzroku, która dotyka przede każdym osoby starsze. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna postrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może iść do ślepoty, ale na wesele są już metody, które kupią na skuteczne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej metodzie.

Dobry okulista Stargard

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która idzie na skuteczne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To sposób operacyjny realizowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, oraz w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który jest nie więcej niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Stargard

To tylko poprzez nie usuwana jest kobieta soczewka, którą już rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Przez to nacięcie stosowana jest również inna soczewka, która tworzy dać odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w ruchu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Stargard

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z faktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i kształty, co pozwoli mu na nowo dobrze pracować w codziennym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, i momentem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak ale istnieje zatem możliwe, ponieważ nie każda wada może zostać przy tej przyczynie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy że stanowić ponad obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z serii minimalizuje ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Stargard

Co jeszcze warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z podstawowych sprawy powiązanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w pewnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi zatem możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek innego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z ostatnich wariantów planuje znajome pewne cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w konsultacji z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najwłaściwszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod opiekę jego tryb życia też inne choroby oczu i wady wzroku, jakie on potrafi. Na ostatniej przyczynie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który umożliwi osiągnąć najświetniejsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Stargard

0 0 votes
Article Rating